KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


Podmenu


Důležité odkazyKalendář akcí

<<Srpen 2020>>
týdenPoÚtStČtSoNe
3112
323456789
3310111213141516
3417181920212223
3524252627282930
3631


CHCI ZASÍLAT NOVINKY NA E-MAIL
Přihlásit | Odhlásit


Statistika návštěvnosti


HLAVNÍ OBSAH

Soutěže a zábavná odpoledne

 

2020

 

 

Knihovna města Ostravy, oddělení pro děti a mládež - ústředí, Vás zve na akce v měsíci březen: TÝDEN PRVŇÁČKŮ 2. – 6. března 2020, během půjčování Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře králem Gabrielem z království Obraťlist s registrací na rok zdarma.   POHÁDKOVÝ SVĚT BOŽENY NĚMCOVÉ 9. – 31. března 2020, během půjčování  Zábavné aktivity na motivy pohádek Boženy Němcové spojené s výstavkou knih.

 

Masopust 2020

 

Archiv

 

2019

 

 Oddělení pro děti a mládež Vás zve na KRTEK V ZIMĚ čtvrtek 12. prosince, 13.00 - 17.00 hod. Co dělá Krtek, když v zimě nespí? Namalujme si společně Krtkova dobrodružství. Jak se seznámil se sněhulákem, jak připravil myšce vánoční překvapení, ale i co je to Matricaria chamomilla.

 

Akce na měsíc říjen - náhled

 

Týden knihoven 2019 - náhled

 

 Evropský týden mobility JÁ MÁM KOLO, TY MÁŠ KOLO 16. – 20. září 2019 během půjčování Týden o tom, jak nepřijít na ulici k úrazu, inspirovaný knihou Pavla Žišky s ilustracemi Rudolfa Lukeše. V oddělení pro děti a mládež ul. 28. října 2, 702 00 Ostrava,tel.: 599 522 611, email: ustredi.detske@kmo.cz

 

Prázdniny v knihovně - ŘÍKEJ SI A HRAJ! 1. července – 30. srpna 2019 Prázdniny v knihovně, to jsou: - knihy, časopisy, komiksy, hry, kvízy, zábava Oddělení pro děti a mládež, Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace, ul. 28. října 2, 702 00 Ostrava

 

Týden čtení dětem 1.-7.6. 2019


Akce na měsíc červen v Oddělení pro děti a mládež v Knihovně města Ostravy  9. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM 1. června – 7. června, během půjčování  Přijďte si potvrdit, že čtení není nuda, ale zábava. Můžete načerpat inspiraci, získat tipy na knihy vhodné pro společné čtení, zahrát si hry s knižní tematikou. Akce probíhá v rámci kampaně Celé Česko čte dětem.

Oddělení pro děti a mládež Knihovny města Ostravy vás v pátek 21. června 2019 zve v 12.00 – 18.00 hod na prezentaci knih v angličtině z nabídky prvotřídního britského nakladatelství Usborne. Knihy je možné na místě zakoupit. Akce se koná v Oddělení pro děti a mládež a je pořádaná Britským centrem KMO

MYŠPULÍNOVA LABORATOŘ čtvrtek 16. května 2019, 13.00 – 17.00 h.Zábavné tvoření a pokusy s kamarády z komiksu Čtyřlístek.

 

 

 

 

 Víte, co je to Bookstart? Seznamte se s mezinárodním projektem, v českém prostředí S knížkou do života, určeným nejmenším dětem a jejich rodičům. Informace o projektu zaměřeném na získání čtenářských návyků vám rádi podají pracovníci oddělení.1. února – 28. února, v půjčovní době. Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Ostrava

 

 

2018

 

Akce na měsíc listopad

 

Den pro dětskou knihu

 

 

 

CO ČETLI NAŠE BABIČKY A DĚDEČKOVÉ Co četli naše babičky a dědečkové 1. října – 6. října, během půjčování  Týden knihoven Výstavka knih a ilustrací prvorepublikových autorů. Přijďte si prohlédnout knihy Josefa Kožíška, Amálie Kutinové nebo ilustrace Marie Kvěchové - Fischerové, Artuše Scheinera a mnoha dalších.

 

Knihovna města Ostravy - oddělení pro ěti a mládež Vás zve na krátké seznámení s kocourem Vavřincem - JAK VAVŘINEC PŘIŠEL NA SVĚT 1. června – 30. června, během půjčování  Oblíbený seriál Dagmar Lhotové a Věry Faltové znovu ožívá nejen na stránkách knih a časopisů. Přijďte do knihovny a seznamte se. Těší se na vás kocour Vavřinec, Otylka, Mojmír a jejich kamarádi.

 

Týden prvňáčků. Zveme všechny žáky prvních tříd a jejich rodiče do naší knihovny. Prvňáčci jsou v týdnu od 5.3. do 9.3. 2018 pasováni na čtenáře knihovny. Přihlášení prvňáčci mají v tomto týdnu registraci na rok zdarma. Těšíme se na Vás.

 

DEN OSTRAVSKÝCH ČTENÁŘŮ 2018 - AMNESTIE Slavíme s Pejskem a Kočičkou! Připravili jsme si pro vás den v milé společnosti a zároveň i návrh jak si užít velikonoční prázdniny.

 

TÝDEN PRVŇÁČKŮ 5. března – 9. března, během půjčování Během celého týdne probíhá slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře knihovny s registrací na rok zdarma. Těší se na vás král Gabriel z království Obraťlist a jeho dvorní dámy. NEZVLČÍME! 12. března – 16. března, během půjčování Jarní prázdniny v knihovně plné čtení, hraní a tvoření. Čeká na vás vlk v překvapivé podobě a Karkulka nevím jak dál. DEN OSTRAVSKÝCH ČTENÁŘŮ čtvrtek 29. března, 12.00 – 18.00 hod. Slavíme s Pejskem a Kočičkou! Připravili jsme si pro vás den v milé společnosti a zároveň i návrh jak si užít velikonoční prázdniny.

 

10. MASOPUST OSTRAVA 2018 úterý 13. února, v 16.00 h. před KMO Ať žije republika! V 16.00 hodin se setkáme před knihovnou a společně se vypravíme na Masarykovo náměstí.

 

 

2017

 

 I nenapravitelný rošťák Bart Simpson si najde čas na čtení! Chceš získat komiks zdarma? Není nic snadnějšího! 1. možnost: zaregistruj se coby čtenář této knihovny 2. možnost: vyplň pracovní list

 

 

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU - Zábavné sobotní dopoledne s Bartem Simpsonem plné soutěží a překvapení. OSTRAVSKÁ DIORAMATA – OHLÉDNUTÍ - Ohlédnutí za sérií prostorových obrazů zajímavých míst, které jsme vytvářeli v rámci projektu Cváláme Ostravou. Prezentace dioramat proběhne v pasáži

 

V předvánočním čase se ohlédneme za sérií prostorových obrazů zajímavých ostravských míst, které jsme vytvářeli v rámci projektu Cváláme Ostravou. Prezentace dioramat proběhne v pasáži.

 

 

EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY 2017 - SDÍLENÍM VPŘED! 16. - 22. září 2017 během půjčování LÉTAJÍCÍ KOŠTĚ, ANEB, POHÁDKOVÁ SDÍLENÁ DOPRAVA Soutěže, hry a hlavolamy po celý týden v oddělení pro děti a mládež.

 

 

CVÁLÁME OSTRAVOU - Ostravská dioramata 4 Zajímavá místa v naší obrázkové galerie doplníme v září o vlakové nádraží Ostrava - střed.

 

OSTRAVSKÁ DIORAMATA 3 Obrázková galerie zajímavých míst v Ostravě pokračuje i o prázdninách výrobou mostu Miloše Sýkory Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy.

 

 

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA OSTRAVY středa 14. června, v 15:00 hod. u Nové radnice Projděte se s námi a panem Vladimírem Šmehlíkem, dramaturgem ostravského klubu Atlantik, centrem Ostravy. Registrovat se můžete osobně, telefonicky nebo e-mailem v oddělení pro děti a mládež.

 

 

Den ostravských čtenářú - JSOU TŘESKOPRSKY SKUTEČNÉ? Zábavný kvíz o známých hrdinech ze Čtyřlístku.

 

přehled akcí na měsíc březen

 

 

Zveme všechny žáky prvních tříd a jejich rodiče do naší knihovny. Prvňáčci jsou slavnostně pasováni na čtenáře knihovny. Přihlášení prvňáčci mají v tomto týdnu registraci na rok zdarma. Těšíme se na vás.

 

 

CHRAŇ SVÁ DATA, CHRÁNÍŠ TÍM SEBE A SVÉ BLÍZKÉ Přijď si k nám na Den bezpečného internetu ověřit své znalosti pravidel a zásad bezpečného chování na síti.

 

 

MASOPUSTNÍ DÍLNA Vyrobte si spolu s námi masky do maškarního průvodu.

 

 

Archiv 2016

 

Hravé a tvořivé sváteční odpoledne Vyčarujte si spolu s námi radostnou náladu a pohádkový stromeček.

 

 

Pro rodiče a pedagogy je připraven seminář, který bude zasvěcen moudré výchově v rodině, blahodárnému vlivu předčítání na emoční zdraví dítěte a vlivu médií na duši mladého člověka. Seminář vede zakladatelka a ředitelka Celé Česko čte dětem paní Eva Katrušáková v tandemu s mladou spisovatelkou Terezou Ghose.

 

 

DEN PRO DĚTSKOU KNIHU. Dopoledne s Knihcentrem pro celou rodinu plné knih, tipů a nápadů. V čítárně pro vás bude připraven prodejní stánek Knihcentra, kde si můžete vybrané tituly zakoupit.

 

 

Zveme vás do tvůrčí dílny divadla Globe plné nápadů, ale i herců a diváků.

 

 

Evropský týden mobility - Zachraňte Honzu!

 

 

PRKNA, CO ZNAMENAJÍ SVĚT O prázdninách se všichni návštěvníci knihovny mohou během půjčování zapojit do tvořivé dílny. Sestavte si spolu s námi papírový model divadla Globe! Můžete tvořit kulisy, kostýmy a postavy z her Williama Shakespeara.

 

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

 

 

akce na únor v oddělení pro děti a mládež

 

Archiv 2015

 

Povídání o internetu

 

 

Guerilla poetring

 

 

Halloween v knihovně 

 

 

 

 

 

 

Evropský týden mobility

 

 

Prázdninové výtvarné dílny

 

 

 

Pasování prvňáčků

 

 

Jarní prázdniny se sněhulákem

 

 

Den bezpečného internetu

  

Archiv 2014

soutěžní odpoledne s tvůrčí dílnou

 

 

Letecký den

 

 

 Zábavné soutěžní odpoledne

 Archiv 2013 

Beseda s Jaroslavem Němečkem – tvůrcem Čtyřlístku

 

Příběh podle tebe - křížovka, kviz, luštění atd... na ukrácení dlouhé chvíle o jarních prázdninách

 

 

Archiv 2012

Okna do Vánoc

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

  

Archiv 2011

Chumelení soutěžní předvánoční odpoledne

 

To si děláš srandu, draku!

 

 

Princ na vlásku

 

 

Obrať list a čaruj

 

Archiv 2010

Co se skrývá za zlatou bránou

 

 

 Žertem s čertem - zábavné odpoledne

 

 

Ferda Vs Spider-man