KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


Podmenu


Důležité odkazyKalendář akcí

<<Říjen 2018>>
týdenPoÚtStČtSoNe
401234567
41891011121314
4215161718192021
4322232425262728
44293031


CHCI ZASÍLAT NOVINKY NA E-MAIL
Přihlásit | Odhlásit


Statistika návštěvnosti


HLAVNÍ OBSAH

Provozní řád přístupu k síti internet v Knihovně města Ostravy – multimediální studovna, ul. 28. října 2 – Moravská Ostrava

 

S účinností od 1. 11. 2011 dochází ke změně Provozního řádu v multimediální studovně. Tyto změny reagují na narůstající provozní potíže při využívání Internetu zdarma v multimediální studovně.

 

1.  

Pracovní místa s připojením k síti Internet jsou veřejnosti k dispozici v multimediální studovně v rozsahu půjčovních hodin s tím, že provoz Internetu končí obvykle 15 min před uzavřením knihovny.

     
2.  

Zájemci o práci s Internetem se hlásí u služby v knihovně, jsou povinni seznámit se s tímto Provozním řádem a jsou si vědomi své odpovědnosti za škody vzniklé jejich aktivním zásahem do sítě KMO nebo sítě Internet.

     
3.   Děti do 15 let nemají do multimediální studovny přístup.
     
4.  

Pracovní místo u PC s připojením na Internet si lze předem rezervovat osobně nebo telefonicky na den a hodinu. Z provozních důvodů je počet současně pracujících s 1 PC omezen pouze na jednu osobu. Pokud se zájemce nedostaví 5 min. po začátku rezervované doby, je KMO oprávněna následující čas nabídnout dalšímu zájemci. KMO si vyhrazuje stanovit individuální časové limity aby vyhověla více zájemcům.

     
5.  

Registrovaný uživatel (majitel čtenářského průkazu) je oprávněn využívat Internet v multimediální studovně nepřetržitě maximálně 60 minut.

 

Neregistrovaný uživatel může užívat Internet na vyhrazených PC nepřetržitě maximálně 15 minut. Po uplynutí stanovené doby se pracovní stanice automaticky odpojí od sítě Internet. Po hodinové přestávce a pokud je pracovní místo u některé stanice neobsazené, může uživatel využít znovu výše uvedený časový interval pro práci s Internetem.

 

Pro registrovaného i neregistrovaného čtenáře/uživatele KMO je Internet poskytován zdarma.

     
6.  

KMO nabízí zájemcům o přístup na Internet tyto služby:

  • prohledávání Internetu pomocí WWW
  • tisk dokumentů z WWW stránek - tisk - A4 jednostraná 2,00 Kč, oboustranná 3,00 Kč
  • používání e-mailu prostřednictvím bezplatných služeb na WWW stránkách
     
7.  

Uživatel při práci s Internetem využívá výhradně předinstalovaný software, což vylučuje možnost nahrávat na disk jakékoliv vlastní soubory, instalovat aplikace stažené z Internetu, měnit nastavený SW, restartovat počítač apod. Vlastní paměťová média lze použít pouze pro uložení dokumentů a dat, která nejsou chráněna autorskými právy. Porušením těchto podmínek se uživatel dopouští porušování autorských práv a je si vědom právních důsledků a postihů z tohoto jednání plynoucích.

     
8.  

Při užívání služeb PC připojených k Internetu v KMO je zakázáno:

  • využívat služeb e-mail (s výjimkou bezplatných služeb na WWW)
  • vyhledávání stránek prezentujících pornografii, propagujících fašismus, rasismus a násilí nebo takových, které jsou jakýmkoliv způsobem v rozporu s Listinou základních práv a svobod
  • využívat SW a aplikace donesené na vlastním paměťovém médiu
     
9.  

Vedení KMO si vyhrazuje právo odejmout přístup ke službám sítě Internet v KMO zájemcům, kteří poruší Knihovní řád KMO, tento Provozní řád nebo nebudou respektovat pokyny pracovníků knihovny.

 

 

V Ostravě, 1. listopadu 2011 Mgr. Miroslava Sabelová

ředitelka Knihovny města Ostravy