KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Týden prvňáčků 2016

logo Týdne prvňáčků


     Týden prvňáčků, který se konal od pondělí 29. 2. do soboty 5. 3. 2016, byl pro nás knihovníky a knihovnice opět jedním z nejmilejších týdnů v roce. Knihovny totiž otevřely své brány těm nejmenším čtenářům - žáčkům prvních tříd.

Mnozí z nich byli u nás poprvé, a tak se pro ně návštěva v hájemství knih a příběhů stala nezapomenutelným zážitkem. Knihovnice a knihovníci si dali velmi záležet, aby se knihovna proměnila v pohádkové království plné princezen, králů, hodných pirátů, skřítků, víl a dalších úžasných bytosti. Děti si tak domů odnášely nejen knížky, ale také zážitky a spousty drobných odměn, jako jsou čtenářské tašky, záložky a pasovací listiny, které jim připomenou, že jsou už velkými čtenáři knihovny.

     Čtenářské návyky je důležité pěstovat už u malých dětí, a naše knihovna toto poslání a úkol plní svědomitě a s radostí. Věříme, že Týden prvňáčku vzbudil v dětech zdravou čtenářskou závislost a budeme se tak s nimi potkávat i nadále. Většina prvňáčků zůstává i do budoucna našimi pravidelnými návštěvníky, a my tak můžeme přispět se svou nabídkou literatury a vzdělávacích akcí k jejich rozvoji a vzdělávání.

     Každým rokem narůstá počet prvňáčků, kteří jsou pasování na čtenáře naší knihovny, v letošním roce to bylo celkem 1568 žáků.