KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Lovci perel

 

  


   

Milé holky a kluci!

 

Jistě patříte k milovníkům knížek a příběhů, a proto neváhejte, a zapojte se do celoroční čtenářské hry, ve které si zahrajete na Lovce perel. V průběhu celého roku sbírejte perly jednoduše tak, že při čtení knížek - perlorodek budete trošku aktivní a za dobře zodpovězené otázky z hrací karty si navléknete svou dlouhou šňůru perel! Ke konci roku vše spočítáme a vyhlásíme vítěze, jež dostanou zajímavé věcné ceny.

 

Od ledna 2018 probíhá už 5. ročník této celostátní čtenářské soutěže Lovci perel, a to v 18 pobočkách Knihovny města OstravyDaliborovaDr. MartínkaFifejdy, Gurťjevova, Hošťálkovice, HrabováOpavskáPetřkovice, PodroužkovaPolanka, ProskovicePřívozSvinovVietnamskáVítkoviceVýškovice, Stará Bělá, Nová BěláV současné době máme přes 700 soutěžících dětí. Váš zájem nás těší!

 

Pravidla soutěže: v knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou „Toto je perlorodka“. Čtenář získá perlu za každou přečtenou knihu a správně zodpovězené otázky k ní, které ověřují, jestli četl pozorně; podmínkou je také vrácení půjčených knih do jednoho měsíce. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici v každé z osmnácti zapojených knihoven, kde soutěž Lovci perel probíhá. Původ Lovců perel je v knihovně Hradci Králové http://projekty.kmhk.cz/.

 

Odměny pro výherce projektu ve formě knih dodaly v roce 2017 firmy EUROMEDIA GROUP, a. s.;  Knihcentrum a Albatros. Lokálními sponzory jsou např. Družstvo vlastníků Polanka nad Odrou. Za cílenou podporu čtenářské gramotnosti dětí velice děkujeme.