KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Knihovnická tretra

 

logo projektu Knihovnická tretra
 


Tento projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městským obvodem Radvanice a Bartovice.

logo ÚMOb Radvanice a Bártovice

 

Projektu se účastní pobočky v Ostravě-Radvanicích na Těšínské ulici 307.

 

Proč tretra?

Sport nás sbližuje, překonává bariéry a vede nás k mnohým důležitým hodnotám již od útlého dětství. V knihovně se zaměříme právě na toto téma a budeme i prostřednictvím knih společně porážet nudu a závislost na digitálním světě.

Během měsíců července až října 2017 pozveme děti do sportovního klání nejen na hřišti, ale i na stránkách knih. Společně se podíváme na různé příběhy malých sportovců a poté si vyzkoušíme soutěže v parku vedle knihovny. 

 

Co nabízíme?

6 výtvarných dílen – děti, které mohou přijít do knihovny v doprovodu svých rodičů či prarodičů se budou moci těšit na výrobu např. medaile, létajícího talíře, oštěpu, atd.

2 vědomostní soutěže a 4 testy se zaměřením na sport, vyhledávání informací v knihách a další.

4 společná čtení – pravidelná setkávání s dětmi předškolního věku a jejich rodiči či prarodiči – nabídka další alternativy pro společné trávení volného času, doporučování knih se sportovní tematikou.

 

V rámci projektu budou do knihovního fondu radvanické knihovny zakoupeny knihy rozvíjející čtenářskou gramotnost dětí, bude také rozšířena nabídka knih pro dospívající a dospělé čtenáře k rozvoji čtenářství.