KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


Podmenu


Důležité odkazyKalendář akcí

<<Říjen 2018>>
týdenPoÚtStČtSoNe
401234567
41891011121314
4215161718192021
4322232425262728
44293031


CHCI ZASÍLAT NOVINKY NA E-MAIL
Přihlásit | Odhlásit


Statistika návštěvnosti


HLAVNÍ OBSAH

Provozní řád přístupu k síti internet v KMO - ústřední knihovna, ul. 28. října 2 – Moravská Ostrava

 

1.  

Pracovní místa s připojením k síti Internet jsou veřejnosti k dispozici v prostorách knihovny v rozsahu půjčovních hodin s tím, že provoz Internetu končí 15 min. před uzavřením knihovny.

   

 

2.  

Zájemci o práci s Internetem se hlásí u služby v knihovně, jsou povinni seznámit se s Provozním řádem a jsou si vědomi své odpovědnosti za škody vzniklé jejich aktivním zásahem do sítě KMO nebo sítě Internet.

     
3.  

Děti do 15 let musí mít k práci s Internetem písemný souhlas rodičů ( podepsaný formulář - Přihláška na Internet). Děti do 12 let musí na první návštěvu přijít v doprovodu rodičů. Pro uživatele - děti platí všechny body tohoto provozního řádu.

   
4.   

Pracovní místo u PC s připojením na Internet si lze předem rezervovat osobně nebo telefonicky na den a hodinu. Z provozních důvodů je počet současně pracujících s 1 PC omezen, pokud je to prostorově možné, lze umožnit aktivitu maximálně 2 osobám. Pokud se zájemce nedostaví 5 min. po začátku rezervované doby, je KMO oprávněna následující čas nabídnout dalšímu zájemci. KMO si vyhrazuje stanovit individuální časové limity aby vyhověla více zájemcům.

   
5.   

Časovou jednotkou pro práci s Internetem je 30 minut
Pro registrovaného i neregistrovaného čtenáře KMO je Internet poskytován zdarma. Neregistrovaní uživatele hradí poplatek 10 Kč za jednorázovou návštěvu knihovny (viz Ceník služeb KMO).

     
6.  

KMO nabízí zájemcům o přístup na Internet tyto služby:

  • prohledávání Internetu pomocí WWW
  • tisk dokumentů z WWW stránek - tisk - A4 jednostraná 2,00 Kč, oboustranná 3,00 Kč
  • používání e-mailu prostřednictvím bezplatných služeb na WWW stránkách
     
7.  

Uživatel při práci s Internetem využívá výhradně předinstalovaný software, což vylučuje možnost nahrávat na disk jakékoliv vlastní soubory, instalovat aplikace stažené z Internetu, měnit nastavený SW, restartovat počítač apod. Vlastní paměťová média lze použít pouze pro uložení dokumentů a dat, která nejsou chráněna autorskými právy. Porušením těchto podmínek se uživatel dopouští porušování autorských práv a je si vědom právních důsledků a postihů z tohoto jednání plynoucích.

     
8.  

Při užívání služeb PC připojených k Internetu v KMO je zakázáno:

  • využívat služeb e-mail (s výjimkou bezplatných služeb na WWW)
  • vyhledávání stránek prezentujících pornografii, propagujících fašismus, rasismus a násilí nebo takových, které jsou jakýmkoliv způsobem v rozporu s Listinou základních práv a svobod
  • využívat SW a aplikace donesené na vlastním paměťovém médiu
     
9.  

Vedení KMO si vyhrazuje právo odejmout přístup ke službám sítě Internet zájemcům, kteří poruší Knihovní řád KMO, tento Provozní řád nebo nebudou respektovat pokyny pracovníků knihovny.

 

 

 V Ostravě, 31. března 2011

Mgr. Miroslava Sabelová

 

 ředitelka Knihovny města Ostravy