KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Lovci perel

 

  


   

Milé holky a kluci!

 

Jistě patříte k milovníkům knížek a příběhů, a proto neváhejte a zapojte se do celoroční čtenářské hry, ve které si zahrajete na Lovce perel. V průběhu celého roku sbírejte perly jednoduše tak, že při čtení knížek - perlorodek - budete trošku aktivní a za dobře zodpovězené otázky z hrací karty si navléknete svou dlouhou šňůru perel. Na mnohých místech můžete také nakupovat za zvláštní peníze - moriony. Během roku vše počítáme vše spočítáme a vyhlašujeme vítěze, jež dostanou zajímavé věcné ceny.

 

Letos probíhá už 6. ročník této celostátní čtenářské soutěže Lovci perel, a to v 20 pobočkách Knihovny města OstravyDaliborovaDr. MartínkaJ. Trnky, Gurťjevova, MuglinovHošťálkovice, Hrabová, Krásné PoleL. PodéštěOpavskáPetřkovicePolanka, ProskovicePřívozSvinovVietnamskáVítkoviceVýškovice, Stará Bělá, Nová Bělá

 

V současné době máme téměř 900 soutěžících dětí. Váš zájem nás těší!

 

Pravidla soutěže: v knihovně se nacházejí knihy, které jsou na hřbetu označeny samolepkou „Toto je perlorodka“. Čtenář získá perlu za každou přečtenou knihu a správně zodpovězené otázky k ní, které ověřují, jestli četl pozorně; podmínkou je také vrácení půjčených knih do jednoho měsíce. Podrobné informace o soutěži jsou k dispozici v každé z osmnácti zapojených poboček Knihovny města Ostravy. Původ Lovců perel je v Knihovně města Hradce Králové http://projekty.kmhk.cz/.

 

Odměny pro výherce projektu ve formě knih dodali v roce 2019 nakladatelství Paseka s.r.o., nakladatelství BaobabTriton, Artur, Cesta domůPierot a Portál. Materiály pro soutěž, to znamená perličky, darovala firma PRECIOSALokálními sponzory jsou např. Družstvo vlastníků Polanka nad Odrou, firma Petr Synek - SDI s.r.o. a jednotlivé úřady městských částí. Za cílenou podporu čtenářské gramotnosti dětí velice děkujeme všem sponzorům.