KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

S knížkou do života / Bookstart

Knihovna města Ostravy se v roce 2018 zapojila do pilotního ročníku mezinárodního projektu S knížkou do života / Bookstart, a to v pěti pobočkách - PetřkovicíchMichálkovicíchStaré BěléProskovicích  a v Krásném Poli.

 

Projekt Bookstart, v českém prostředí pojmenovaný S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa, do níž se zapojují všechny typy knihoven na daném územním celku, aby plnily jednu z nejdůležitějších, ale v dnešní době zatím velice málo rozšířených funkcí – knihovny se zde snaží o to, aby zapojily aktivní rodiče a seznamovaly společně s rodiči ty nejmenší čtenáře s knihou a nepřeberným množstvím příběhů (a informací) v ní.

 

V Knihovně města Ostravy funguje celkem dvanáct klubů pro nejmenší děti a jejich rodiče. Činnost klubů je zaměřena na výchovu dětí ke čtenářství, na podporu rodiny a vícegenerační spolupráce. Čtení, dramatizace textů, výtvarná práce, pohybová složka a sdílení zkušeností v klidném a kultivovaném prostředí ve společnosti zkušených pracovnic Knihovny města Ostravy naplňuje volný čas našich návštěvníků. 

 

Více informací o projektu získáte na webových stránkách S knížkou do života.

Aktivity v rámci projektu můžete sledovat také na facebookovém profilu S knížkou do života / Bookstart.

 Sponzorem projektu v Knihovně města Ostravy je MCard

mcard - sponzor projektu S knížkou do života v KMO