KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Fotogalerie Ostravy a vyhledávání recenzí v našem katalogu

Vážení a milí čtenáři, příznivci knihovny, knížek a čtení,

 

v sekci „O Ostravě“ na naší webové stránce jsme pro Vás připravili fotogalerie historické a současné Ostravy. Čerpáme z unikátního fondu Regionálního oddělení KMO a našeho archivu. Doufáme, že tyto materiály Vám nabídnou zajímavý a nevšední pohled na naše město a jeho historii. Fotogalerie budeme postupně rozšiřovat.

 

fotografie historické Ostravy

fotografie současné Ostravy

 

Také jsme pro Vás přichystali možnost vyhledávání recenzí v našem on-line katalogu. Filozofií tohoto projektu je možnost vyhledávat recenze na knihy a audio dokumenty (hudební CD a audioknihy), které máme u nás v knihovně. Recenze naleznete v tematických odborných časopisech Studovny a Hudebního oddělení KMO (jejich výhodou oproti internetovým recenzím je jejich rozsah a fundovanost), takže si je můžete rovnou na místě přečíst.

 

A jak to funguje prakticky: V katalogu lze prostřednictvím rozbalovací nabídky „Vyhledávat“ (v pravé horní části obrazovky) nastavit „pouze recenze“ (viz obrázek).

 

 recenze

 

Následně lze vyhledávat podle autora (např. nechat si zobrazit recenze vašeho oblíbeného recenzenta), názvu či tématu recenze. 

 

V současnosti evidujeme cca 410 recenzí (postupně přidáváme další), rovněž již připravujeme propojení recenze-recenzované dílo, čili ze záznamu recenzované knihy v našem katalogu se dostanete na její recenzi a naopak.

 

Klidné a radostné vánoční svátky a nový rok plný pohody za Knihovnu města Ostravy přejí pracovníci Studovny KMO.