KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Hrát si můžete také v našich knihovnách - zveme všechny milovníky stolních her

Každá z 27 poboček Knihovny města Ostravy i samotné její ústředí u Sýkorova mostu slouží nejen jako bezedná zásobárna literatury pro všechny knihomily, ale také jako zázemí pro setkávání kamarádů, dětských part i rodin s dětmi. A tady se hodí opravdu každá zábava, která ukrátí dlouhý čas při čekání na maminku nebo na to, než kamarádovi skončí vyučování.

Knihovna se tedy chopila příležitosti a nakoupila z prostředků získaných z grantů, darů a dotací různých organizací a místních úřadů řadu zábavných společenských her, rozvíjejících logické myšlení, postřeh a vědomosti.

Hry jsou k dispozici k prezenčnímu půjčování (pouze v knihovně) v dětských odděleních a není výjimkou, že u stolu sedí celé skupinky kamarádů nebo rodiny s dětmi. Občas přisedne dokonce i paní knihovnice, aby děti zasvětlila do pravidel a předvedla jim novinky v nabídce stolních her. Výběr je opravdu pestrý, každá z poboček se může pochlubit něčím navíc a tak zatímco ve Vítkovicích najdete paměťové hry Brainbox a karetní Dračí srdce, v Přívoze si vyberete Ubongo nebo Carcassonne a na pobočce Dr. Martínka sázejí na Zingo, Superfarmáře a Černé historky. Aktuální nabídku najdete na webových stránkách jednotlivých poboček pod adresou www.kmo.cz nebo Vás o nich informuje obsluha u pultu.

Nově si z některých poboček můžete stolní hry půjčovat i domů, tyto hry jsou označeny speciální nálepkou. Zeptejte se ve svých knihovnách a nezapomínejte si hrát.

Petr Schink