KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Ostravská muzejní noc aneb STO LET REPUBLIKY V KNIHOVNĚ

 

 

18.00-22.00 / STO KROKŮ KE KNIHÁM

skladiště, vstup přes zvukovou knihovnu

 

Dobrodružná prvorepubliková literární procházka sklepením plným knih, které se otevírá jen v tuto noc! Prožijete nevšední dobrodružství a možná se setkáte i se svými oblíbenými knižními hrdiny. Pásmo soutěží, her a zábavy pro celou rodinu, zvláště pak pro děti!


18.00-18.45 / STO TVÁŘÍ BRATŘÍ ČAPKŮ

sál Universal – pasáž KMO

 

Bratři Čapkové jsou po listopadu 1989 vnímáni jako příklad noblesy, kreativity a demokratismu první republiky, která je dnes pro mnohé vzorem vedení státu a jeho kulturnosti. V krátké přednášce budeme mluvit nejen o jejich nesmírném uměleckém mnohožánrovém talentu, ale také o tom, jak na ně soudobá společnost útočila a vyhrožovala jim. Přednáší Mgr. Roman Polách, Ph.D.


 20.00-21.00 / BOŽSKÝ ŽIVOT PRVNÍ REPUBLIKY?

sál Universal – pasáž KMO

 

„Ať žije republika! Ať žije Masaryk!“ - byl vznik Československa procházka růžovou zahradou? Jak to probíhalo v Ostravě?  Co se nelíbilo sousedům v Polsku či Maďarsku? Byla tzv. první republika skutečně rájem v české kotlině, kde na co se sáhlo, to se změnilo ve zlato? Její dějiny nebyly takové, jak je známe z filmů pro pamětníky, a všichni nebyli šťastní jako Kristián a nemohli jako Eva tropit hlouposti. Přednáší Bohdan Volejníček alias BoboKing, doplněno o ukázky z knih a filmů.


18.00-22.00 / KNIHOVNA STOKRÁT JINAK

jednotlivá oddělení ústředí KMO

 

Samozřejmě nabízíme tradiční služby knihovny, a to v netradičním čase. Čtěte v noci!


 22.00-24.00 STO / TÓNŮ NOCI ANEB OPEN MIC NIGHT

(půjčovna pro dospělé)

 

Nechte se unést tóny noci, které by prvorepublikové posluchače zaručeně nadchly. To vše na místě, kde po většinu roku kralují jen knihy. Autorská tvorba, autentičnost, atmosféra. To vše naleznete na Open Micu, místě, kde může vystoupit kdokoliv z vás.

 

Vystoupí: dramaturgický tým Open Micu - famózní DAVID BARTOŠ, věčně usměvavý a všestranný MILAN ŠŤASTNÝ a jako hlavní host večera brněnský písničkář s anglickými kořeny TOM OAKLAND.


Celá akce probíhá pouze v Ústřední knihovně KMO (ul. 28. října 2). Vzhledem k množství návštěvníků a pestrému programu nebudeme půjčovat dokumenty ze skladu, do jehož unikátních prostor budete moci nahlédnout v rámci vaší dobrodružné cesty.

 

fotografická ochutnávka z minulých ročníků :-)