KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka

Koncem června vrcholí projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, kterého se účastní 13 poboček Knihovny města Ostravy. Víme, že čtenářské návyky je dobré pěstovat od raného věku, a proto se zaměřujeme na děti z prvních tříd základních škol. Ve spolupráci s učiteli škol v okolí knihoven jsme připravovali už od prosince 2016 nejrůznější akce, které podněcují zájem začínajících čtenářů o četbu. Jsou to společná skupinová čtení, besedy, soutěže či tvořivá práce s textem. Děti pravidelně se svými učiteli dochází do nejbližší knihovny a díky připravenému programu mají jedinečnou příležitost prohlubovat svůj vztah ke knihám, a to v kulturním a vstřícném prostředí.

 

Odměnou za úspěšné absolvování projektu je „knížka pro prvňáčka“, původní česká knižní novinka vydána pro tento projekt, kterou nelze koupit v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky. Ve školním roce 2016/2017 je touto knihou text spisovatele Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho 762 s názvem Lapálie v Lampálii. Jde o devátý ročník akce vyhlášené Sdružením knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP).  

 

Kupříkladu pobočka Vietnamská 1541 v Ostravě - Porubě spolupracovala v tomto projektu s nedalekými základními  školami Čkalovova a L. Štúra. Jak dokládají přiložené fotografie, děti si závěrečné finále užily a domů odcházely s nadšením, knihami v rukou a novými dovednostmi ve čtenářství, které mohou po půlročním soustavném úsilí zúročit během celého svého života.