KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Bavíme se učením!!!

Bavíme se učením!!!

 

Jestli je to možné? To víte, že ano! Právě začínáme v pobočce v Ostravě-Kunčičkách na Holvekově ulici 44!

 

Co nabízíme?

Volnočasové aktivity a neformální vzdělávání pro děti žijící ve zdejší sociálně vyloučené komunitě a pro děti z Dětského domova se Základní školou v Ostravě-Kunčicích směřující ke dovedností nutných k uspokojivému formálnímu vzdělávání, k osobnímu rozvoji a k vyrovnání podmínek výchovy a vzdělávání pro budoucnost.

 

Co si pod tímto prohlášením představit?

Roční pravidelnou práci s dětmi ve věku 5-15 let, která bude zábavnou formou rozvíjet motorické dovednosti dětí, podpoří schopnost spolupráce v kolektivu, zaměří se na soustředěnou pečlivou a trpělivou práci, povede děti ke čtenářské, finanční a PC gramotnosti. Výsledky své činnosti budou účastníci individuálně shromažďovat v knihovně, pravidelně bude docházet k hodnocení a následnému sebehodnocení v pozitivním duchu pro posílení sebevědomí dětí.

Roční pravidelná práce s handicapovanými klienty Dětského domova se Základní školou v Ostravě-Kunčicích.

To vše v kultivovaném prostředí knihovny pod vedením jejích pracovnic s bohatou praxí práce s dětmi ve vyloučené lokalitě a se znalostí místního prostředí.

 

Takže přesně: přijďte a zažijete mnohé – od tanců na taneční podložce přes hraní her, čtení nových knih, malování antistresových omalovánek, práce s elektronickou tužkou, kreativních dílen k soutěžím a kvízům.

 

Projekt byl finančně podpořen Nadací Agrofert a probíhá od dubna 2017 do března 2018.