KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Služba vrácení knih Knihoboxem v Knihovně města Ostravy

Knihobox nebo jinak návratový box na knihy, umožňuje čtenářům KMO vrátit knihy z fondu Knihovny města Ostravy v průběhu celého dne...a třeba i o půlnoci. Knihovna města Ostravy má v provozu tři knihoboxy a to u pobočky Opavská v Ostravě Porubě, u pobočky Dr. Martínka v Ostravě Hrabůvce a u ústřední pobočky v centru Ostravy u Sýkorova mostu. Na jaře 2020 zprovozníme knihobox u pobočky Hladnovská.

Typ knihoboxu, který KMO používá, slouží jako schránka. Nemá žádný čip či mechaniku pro samostatné vrácení knih. Čtenář by měl vhodit knihu přímo do schránky a hned se přesvědčit, že kniha propadla dovnitř. Nesmí zůstat na kolečkovém roštu nebo v zadním vhozovém otvoru, což se může stát, pokud je knihobox již zaplněn. V tom případě raději knihu do boxu neházejte a prodlužte si dobu vypůjčení knihy přes své čtenářské konto, odkaz najdete na webu KMO pod záložkou MOJE KONTO. Všechny knihoboxy se kontrolují několikrát denně v provozní době knihovny, ale nemůžeme knihy odebírat 24 hodin denně. Pracovník knihovny odečte knihy ze čtenářského konta následující pracovní den.

Čtenář by měl také pamatovat na to, že do knihoboxu nepatří CD, noty a časopisy, které se mohou poškodit a knihy, které si nepůjčil v Knihovně města Ostravy.