KMO logo

www.kmo.cz

tel.: +420 599 522 611
fax: +420 599 522 612

Knihovna města Ostravy

Horké klávesy

Vyhledávání - F
Hlavní menu - M
Podmenu - P

Hlavní menu


HLAVNÍ OBSAH

Hudba bez hranic – volně dostupné zdroje

 

Vážení a milí čtenáři a návštěvníci, přinášíme vám několik tipů na dostupné zdroje pro poslech hudby a mluveného slova.

 

Doporučujeme vám skvělý český informační web ze světa hudby, opery a tanečního umění Opera plus.

 

Jeden z největších a neslavnějších vydavatelských domů na světě - Deutsche Grammophon, nabízí svůj katalog nahrávek, mají svůj Youtube kanál, kde můžete brouzdat po nahrávkách světových umělců. Mimo jiné doporučujeme nahrávky z berlínského hudebního klubu Yellow Lounge, kde klasickou hudbu slyšíte ve zcela jiném kabátě. 

Pomyslný "jiný kabát" nabízí i npr.com Americké národní rádio a jeho sekci Tiny Desk Concerts, kde v prostorách studia vystupují takoví hráči, jako např. nedávno Coldplay, H.E.R., Adele, ale i operní pěvkyně Joyce diDonato, pianista Igor Levit, populární Taylor Swift, minimalista Max Richter, písničkář Benjamin Clementine či jazzový zpěvák Gregory Porter a mnoho dalších

Doporučujeme sledovat Český rozhlas a jeho sekci Rozhlasových her a četby na pokračování...momentálně tam je např. k dispozici k poslechu na Rádiu Junior velmi oblíbená Prašina autora Vojtěcha Matochy.

 

V Knihovně města Ostravy nabízíme přes vzdálený přístup vstup do hudební databáze Naxos Music Online Library, kde pod přihlášením KMOmm a heslem KMOmm můžete poslouchat téměř 2 500 000 skladeb z oblasti klasické hudby. Bohužel máme zatím omezený počet souběžných přístupů.

 

Příjemné chvíle ve světě hudby a knih přeje

Vaše knihovna